עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  

דיאטה מהירה האם זה מומלץ?

09/04/2014 20:43
אסף סגל
דיאטה מהירה, דיאטה, דיאטות מהירות

הדעות בנוגע לדיאטה מהירה חלוקות בין הרופאים והדיאטניות, אך לרובינו אין סבלות לדיאטות מורכבות ואורכות, הקיץ קרוב ואנחנו רוצות לעלות על בקיני בהקדם. מחקרים חדשים מראים שדיאטות מהירות יעילות יותר בגלל שהתוצאות נראות לעין בתקופה קצרה, מאשר דיאטה איטית אשר אורכת זמן וקל מאד להכשל בו. אילו סוגי דיאטות מהירות קיימות ואם הן מתאימות לי?                                                         
כולנו רוצים להיות רזים ויפים ורצוי בלי להתאמץ יותר מדי, רוב רובן של הדיאטניות ממליצות על דיאטה איטית מאד ומבוקרת של 1 ק"ג בחודש, הן נותנות דגש על שינוי אורך חיים תזונתי ועל פעילות גופנית. אז למה רוב רובן של הדיאטות עם דיאטניות נכשלות? 

מחקרים חדשים מראים שבניגוד לדעתן של הדיאטניות השמרניות, דיאטות מהירות מראות תוצאות טובות יותר מדיאטות שמרניות שנכתבו ע"י דיאטניות בגלל התוצאות המהירות שהיורד במשקל חווה ועקב כך, רמת האמביציה שלו עולה להמשיך ולהתמיד בדיאטה. דוגמה טובה לכך היא מעיין חודדה, שירדה לפני שנתיים בעזרת דיאטת כסאח מעל 40 ק"ג, שהיא מצליחה לשמור על המשקל החדש שלה עד היום.

מחקרים רבים מראים שתוספי תזונה ועזרי דיאטה נמצאו שמסייעים בביצוע דיאטה מהירה מומלץ מאד להעזר בתוספי תזונה שמעודדים דיכוי תאבון ותחושת שובע. 

טענה נוספת שנעשית ע"י דיאטניות רבות היא שעליה וירידה במשקל לעיתים תקופות עלולה לגרום לעלייה ברמת התמותה, האמת היא, הדבר אינו הוכח מדעית ולמעשה השמנת יתר מסוכנת בהרבה בגלל רמות גבוהות של כולסטרול ורמות גבוהות של סוכר בדם. הוכח שלאדם הסובל מהשמנת יתר יש סיכוי של מעל 70% לקבל התקף לב או שבץ בימי חיו מאשר אדם אשר אינו סובל מהשמנה. 
 
אלו סוגי דיאטות מהירות קיימות? 

  • דיאטת אטקינס (חלבונים) - היא סוג של דיאטה מהירה ונטולת פחמימות ,שבמהלך דיאטה זאת, נמנעים לחלוטין מאכילת פחמימות. דיאטה זו מומלצת לכאלה המעוניינים לרדת כמות גדולה של ק"ג בזמן קצר. בדיאטה זו לא מומלץ לבצע פעילות גופנית מאומצת בגלל המחסור בפחמימות. 
  • דיאטת סימונס - הדיאטה הפופולרית שזכתה לאוהדים בכל העולם בזכות ה-ירידה מהירה במשקל בזמן קצר, בעזרת טיפות מיוחדות שמדכאות את התאבון ואת הדחף למתוקים. מטופלים מכל העולם מדווחים על ירידה מהירה במשקל של בין 8-15 ק"ג ב-30 ימי דיאטה. 

כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה:

אודות
אסף סגל
ארכיון