עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  

למה אנו זקוקים לתוספי תזונה?

24/01/2018 15:26
אסף סגל
תוספי תזונה, תוספי תזונה מומלצים


תוספי תזונה הם מוצרים הנמכרים בחנויות הטבע וברשתות הפארם. הם משמשות בעיקר להשלמת תזונה בעקבות תזונה לקויה של מזון מעובד אשר חסרים בו מגוון ויטמינים ומינרלים. שוק תוספי התזונה בישראל עומד על כמיליארד שקל בשנה וכמחצית מאוכלוסית המדינה צורכת תוספי תזונה לעיתים קרובות. 

תוספי תזונה פופולריים ביותר אצל ספורטאים ומפתחי גוף הזקוקים לתזונה ייחודית בכדי לשפר את פעילות השרירים, מערכת העיכול, השלמות תזונה ומניעה של פציעות ספורט שונות כגון: דלקות מפרקים ושרירים. 


תוספי התזונה הפופולריים אצל ספורטאים

מגנזיום - מגנזיום אחראי על לא פחות מ- 300 פעולות ביולוגיות בגוף האדם. מגנזיום אחראי על העברת אנרגיה לתאי השריר ועל כיווץ השרירים. מחסור במגנזיום עלול לגרום להתכווצויות ודלקות בשריר ובמפרקים. בישראל קיים מחסור חמור במגנזיום בעקבות התפלת מי השתיה ולכן צריכתו כתוסף תזונה פופולרית והכרחית. 
  • אבקות חלבון - ספורטאים צורכים אבקות חלבון על מנת להשלים את כמות החלבון הנדרשת לבניית שריר (כ- 2 גרם חלבון על כל ק"ג של משקל גוף). ניתן לצרוך כמות חלבון זו במזון רגיל אך למי שלא רוצה לבשל כל היום, צורך את החלבון בצורה זמינה ונקייה דרך תוסף תזונה בצורת אבקת חלבון. 
  • כורכומין - מחקרים על החומר הפעיל בשורש הכורכום מראים שלכורכומין יכולות אנטי דלקתיות טבעיות ועוצמתיות, יכולות אלו מונעות ומטפלות בדלקות אצל מתאמנים ומפתחי גוף אשר נוטים יותר לסבול מפציעות אלו ולכן צורכים את הכורכומין כתוסף תזונה.  
  • קראטין - מיוצר באופן טבעי בגוף אך בכמויות קטנות. ספורטאים ומפתחי גוף זקוקים לכמות גדולה יותר של קראטין על מנת לשפר את התפתחות ביצועי השריר.

בטיחות שימוש בתוספי תזונה

על בטיחות הייצור והייבוא של תוספי תזונה בישראל אחראי משרד הבריאות אשר מעדכן את הרגולציה לעיתים קרובות. התקן הבינלאומי נקרא GMP (תנאי יצור נאותים) ותקנים אלו מוודאים שהמוצר בטוח לשימוש מבחינת חומרי הגלם והמינונים, ניקיון והגיינה של המפעלים המייצרים ותקינות התוית על המוצר. על התוית להכיל את כל הרכיבים שממנו מיוצרים תוספי תזונה
כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה:

אודות
אסף סגל
ארכיון