עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  

כורכום וכורכומין סוד הריפוי ההודי

24/01/2018 15:48
אסף סגל
כורכום, כורכומין, תוסף כורכום

כורכום הוא תבלין המופק משורש הכורכום. המשמש את התרבות ההודית כבר אלפי שנים בתיבול תבשילים ומאכלים שונים. 
שורש כורכום שימש את ההודים גם לטיפול ומניעה של בעיות בריאותיות שונות כגון: סכרת, אקנה, דלקות כרוניות, לחץ דם ועוד. מחקרים רבים נעשים על הכורכום ועל היכולות שלו למנוע מחלות והממצאים לא פחות ממדהימים. 

החומר הפעיל בכורכום נקרא כורכומין, הכורכומין הוא מה שגורם לצבהו הצהוב עז של התבלין ולטעמו הדומיננתי. מחקרים על הכורכום הראו שהוא בעל יכולות אנטי דלקתיות ואנטי בקטריאליות ונמצא יעיל לטיפול בדלקות מפרקים ניווניות ואקנה, בזכות היכולות האנטי בקטריאליות שלו. כורכום פופולרי מאוד אצל מפתחי גוף שונים שנעזרים ביכולות הכורכום למנוע פציעות ספורט שונות כמו דלקות שריר. 

כורכום נמצא יעיל כטיפול משלים לסרטן ורופאים רבים ממליצים לשלב את צריכתו עם הטיפול התרופתי. כורכומין אינו נספג טוב בגוף האדם ונמצא שצריכתו בשילוב עם חומר אחר הנקרא פיפרין (החומר הפעיל בפלפל השחור) משפרת את ספיגתו בגוף בעשרות אחוזים. 


כיצד לרכוש מוצר כורכומין איכותי

כדורי כורכום מכילים לרוב שני סוגים של חומרי גלם המשמשים את יצרני תוספי התזונה בפיתוח המוצרים. 

  • אבקת שורש כורכום טחונה - חומר גלם זול המכיל כמות נמוכה של חומר פעיל כורכומין.
  • מיצוי כורכומין C3 פטנטי - חומר גלם יקר בצורתו המבודדת, מכיל כ- 95% חומר פעיל. 

מומלץ לבדוק היטב את תוית המוצר לפני שרוכשים כדורי כורכמין ולוודא שבמרכיבי המוצר רשום: מיצוי כורכומין C3. בכדי לוודא שרכשתם את מוצר הכורכומין מחומר הגלם האיכותי ביותר, הנחקר ביותר והיעיל ביותר בשוק. יצרנים רבים משלבים בין אבקת שורש כורכום עם מיצוי הכורכומין בכדי להוזיל את עלויות המוצר ולמקסם רווחים על חשבון הציבור. 
כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה:

אודות
אסף סגל
ארכיון